9:00 - 18:30

Pzrts to Cmrts

Pelitli Mh.

4464 Sk. No:29 Gebze

0 533 975 88 08 - 0532 384 3685

info@imzahaziryapi.com

Listeleri Karşılaştır

145 Metrekare Dubleks Prefabrik Ev

Açıklama

TAŞIYICI SİSTEM

Sistem çelik aksam ve duvar panellerinden meydana gelmektedir.Taşıyıcı sistemin tamamı Roll Form makinarında özel olarak şekillendirilmiş galvaniz çeliktir.Birleşimlerde çelik vidalar kullanılmaktadır.Kaynak kullanılmadığından dolayı, istenildiği takdirde sökülüp başka bir yere tekrar montajı yapılabilir.

İÇ ve DIŞ DUVARLAR

Prefabrik binalarda kullanılan dış duvarlar 10 cm kalınlığında, iç duvarlar 10 cm kalınlığındadır.Duvar panellerinde arada yalıtım için 80 mm kalınlığında, 16 kg/m3 yoğunluğunda B1 sınıfı yanmaz strafor, iç dış kaplamada çimento yonga levha kullanılır.

DUVAR BİRLEŞMELERİ

Panoların birleşmesinde kullanılan tüm metal aksam galvaniz çeliktir.Çeliğin terleme yapmasını engellemek için dış duvarların birleşim noktarında plastik kapaklar kullanılmaktadır.

ÇATI KAPLAMASI

Galvaniz çelik çatı makasları üzerine Boyalı Galvaniz Sac uygulaması yapılmaktadır.

ÇATI İZOLASYONU

Çatı kaplaması ile tavan arasına 80 mm kalınlığında cam yünü ile izolasyon sağlanmaktadır.

TAVAN KAPLAMASI

Tavan kaplaması olarak 12 mm kalınlığında Alçıpan levha kullanılmaktadır.

KAPILAR

Dış giriş kapısı Çelik Kapı, İç kapılar metal kasalı Amerikan Kapı olarak yapılmaktadır.Balkon kapıları ısı camlı PVC kapı yapılmaktadır.

PENCERELER

Prefabrik konut planına uygun ölçülerde TSE standartlarına uygun PVC doğrama kullanılmaktadır.Standart pencere ölçüleri 120*160 – 160*160 ve 120*120 cm, Vasistaslar ise 40*60 cm ölçülerindedir.Pencere camları 4 + 11 + 4 ölçülerinde ısı camlıdır.

BOYA

İç ve Dış duvarlar,boya renk kartelasından alıcının tercih ettiği renklerde boyanır.Duvar birleşim noktarına mastik uygulaması yapılmaktadır.Dış metal yüzeylerde çift kat astar, çift kat sentetik yağlı boya uygulanmaktadır.

ELEKTİRİK TESİSATI

Tüm elektrik tesisatı sıva altından TSE standartlarında kablo döşenerek yapılmaktadır. Anahtarlar, prizler ve armatürler çalışır vaziyette teslim edilir.(Elektirik panosu ve sayaç alıcıya aittir.)

SIHHİ TESİSAT

Tüm sıhhi tesisat duvar panellerinin içinden TSE standartlarında PVC boru ile döşenir.Lavabo Klozet (takım)duş teknesi ve armatürler TSE standartlarındadır.

ARAKAT 

Özel şekillendirilmiş çelik arakat üzerine 16 mm kalınlığında Çimento Yonga Levha (betopan) ile kaplanır.Arakat arasında ses ve ısı izolasyonu için 80 mm kalınlığında cam yünü kullanılmaktadır.Arakat taşıma yükü 200/kg/m2 olarak hesaplanır.

MERDİVEN

Kutu profilden yapılan taşıyıcı sistem üzerine 16 mm kalınlığında Çimento Yonga Levha (betopan) kaplanır.Merdiven korkulukları ferforje demirden yapılmaktadır.

 

Bir Tur Planla

Bilgin